Suchdol

Areál na Výhledském náměstí zahrnuje dětské hřiště a sportoviště. Nedaleko se rozkládá rozlehlý komplex České zemědělské univerzity.

Popis

Hřiště <b>(16)</b> je situováno v nevelkém parčíku. Stromy, které rostou kolem, poskytují částečný stín. Hracích prvků je asi tucet. Najdete tady nezbytné houpačky a houpadla, točidlo, kolotoč, multifunkční sestavu se skluzavkou a keramické pískoviště. Na povrchu leží kačírek. Projdete-li brankou do další části, kde je položen umělý povrch, můžete vyzkoušet kladinu, další houpačky, menší lezeckou sestavu a děti mají k dispozici také tabuli na kreslení. V době aktualizace lokality (jaro 2020) měli děti k dispozici větší množství hraček, odrážedel apod.&nbsp;<div>Mimo oplocený areál se nachází menší senior park vybavený několika cvičebními stroji. Pojedete-li na Suchdol autobusem, můžete na zpáteční cestě vystoupit na zastávce V Podbabě a přejít na přívoz, který vás přepraví do blízkosti zoologické zahrady. Plavba přívozem bude pro děti určitě zajímavá.</div>

Doporučujeme

Pár set metrů od hřiště se nachází rozsáhlý komplex České zemědělské univerzity. Před budovou Agronomické fakulty mohou děti obdivovat sluneční hodiny z leštěné žuly a za budovou Rektorátu najdete růžovou a japonskou zahradu. Obdivovat můžete spojení kamenů a jehličnanů. Hned vedle uvidíte umělé jezírko, kde žijí mj. japonští kapři a v létě jsou v provozu vodotrysky.

Sociální zařízení

Voda ne, chemické WC.

Občerstvení

U zastávky autobusu Výhledské náměstí jsou potraviny, na nedalekém Brandejském náměstí můžete navštívit creperii s kavárnou. Najíst se lze rovněž v areálu vysokoškolské menzy (cca 100 m od japonské zahrady), kde jsou restaurace.

Doprava

Zzastávka Výhledské náměstí nebo Zemědělská univerzita a pár set metrů pěšky. Zaparkovat můžete u hřiště.