Suchdol

Areál na Výhledském náměstí zahrnuje dětské hřiště a sportoviště. Nedaleko se rozkládá rozlehlý komplex České zemědělské univerzity.

Popis

Hřiště <b>(16)</b> je situováno v nevelkém parčíku. Stromy, které rostou kolem, poskytují částečný stín. Hracích prvků je asi tucet. Najdete tady nezbytné houpačky a houpadla, točidlo, kolotoč, multifunkční sestavu se skluzavkou a keramické pískoviště. Na povrchu leží kačírek. Projdete-li brankou do další části, kde je položen umělý povrch, můžete vyzkoušet kladinu, další houpačky, menší lezeckou sestavu a děti mají k dispozici také tabuli na kreslení. Mimo oplocený areál se nachází menší senior park vybavený několika cvičebními stroji. Pojedete-li na Suchdol autobusem, můžete na zpáteční cestě vystoupit na zastávce V Podbabě a přejít na přívoz, který vás přepraví do blízkosti zoologické zahrady. Plavba přívozem bude pro děti určitě zajímavá.

Doporučujeme

Pár set metrů od hřiště se nachází rozsáhlý komplex České zemědělské univerzity. Před budovou Agronomické fakulty mohou děti obdivovat sluneční hodiny z leštěné žuly a za budovou Rektorátu najdete růžovou a japonskou zahradu. Obdivovat můžete spojení kamenů a jehličnanů. Hned vedle uvidíte umělé jezírko, kde žijí mj. japonští kapři a v létě jsou v provozu vodotrysky.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

U zastávky autobusu Výhledské náměstí jsou potraviny, na nedalekém Brandejském náměstí můžete navštívit creperii s kavárnou. Najíst se lze rovněž v areálu vysokoškolské menzy (cca 100 m od japonské zahrady), kde jsou restaurace.

Doprava

Autobusy č. 147, 160, 359 zastávka Výhledské náměstí nebo č. 107, 147, 160, 359 stanice Zemědělská univerzita a dojít pár set metrů pěšky. Zaparkovat můžete u hřiště.