Dubeč - hřiště 44.A

Městská část Praha Dubeč disponuje hezčím dětským hřištěm (pro všechny věkové kategorie dětí) než mnohé větší městské části. V areálu se také nachází několik sportovišť.

Popis

<p>Za budovou, v níž sídlí pošta a městská policie, se rozkládá několik hřišť. Dětské hřiště<b> (44.A)</b> má převážně dřevěné vybavení (provedené z masivních kůlů) a mohlo by aspirovat na titul „nejkrásnější dřevěné hřiště v Praze“. Skládá se z několika částí. Jedna je ohrazená nevysokým kolovým plotem, další prvky jsou rozptýlené kolem. Celkem můžeme napočítat na dvacet atrakcí. Děti mají k dispozici několik domků (některé jsou spojené se skluzavkou a šplhacími prvky), most, strážní věž, skluzavku na svahu, různě velké pavoučí sítě, horolezeckou stěnu, kladiny, houpačky atd. Na ploše je položen kačírek. Bohužel chybí stín. Na trávě u hřiště si také můžete zacvičit na třech fitness strojích.V bezprostřední blízkosti se nachází multifunkční hřiště (fotbal, volejbal, basketbal, nohejbal) s umělým povrchem a menší skate park. Kromě toho si lze zahrát na venkovním stole ping-pong a děti mohou zkusit zdolat cca 3 metry vysokou boulderovací stěnu.</p><p>Na okraji obce, v ulici U Lipové aleje, najdeme ještě jedno poměrně nové hřiště <b>(44.B)</b> standardní velikosti (asi 10 klasických prvků). Nedaleko od něj se nachází zahrada, kde majitelé chovají ovce, černé vepře a několik druhů drůbeže.</p>

Doporučujeme

Pokud zbude čas, navštivte nový park (severovýchodní část obce u dubečské tvrze), vybudovaný za desítky milionů korun. Uvidíte amfiteátr, místo dalekého rozhledu, upravené arboretum, rybníček a národní kulturní památka - rekonstruovaný objekt špýcharu.

Sociální zařízení

Voda ne. WC ne.

Občerstvení

Nedaleko (u místní školy) leží restaurace a v bezprostřední blízkosti hřiště <b>44.A</b> supermarket.

Doprava

Autobusy 111, 240, 329, zastávka Škola Dubeč. Pokud pojedete od Dolních Měcholup, nejbližší zastávkou je stanice Za Pavilonem. Parkovat lze i přímo u hřiště.