Bezručovy sady

Chcete-li poznat opravdu krásný park, vydejte se na Vinohrady.

Popis

Ve velmi členitém terénu je umístěn jeden z nejromantičtějších parků na území města. V parku roste přes 120 druhů listnatých i jehličnatých dřevin, takže i v parných dnech zde panuje stín. Louky se naopak hodí k opalování. Na jižním svahu byla založena rozsáhlá vinice a v parku najdete vodní plochy, Gröbovu vilu, Viniční altán i umělou jeskyni (grottu). V horní části areálu (u křižovatky ulic Rybalkova a U Havlíčkových sadů) se nalézá dětské hřiště <b>(7.A)</b>. Napočítáme na něm kolem deseti, vesměs klasických atrakcí: multifunkční lezeckou sestavu, kolotoč a drobné prvky. Neobvyklé je houpadlo ve tvaru terénního automobilu. Povrch hřiště tvoří písek. Součástí areálu je basketbalové hřiště s umělým povrchem a tribunami. V areálu pracuje správce. Problémem pro návštěvníky ovšem může být nedostatek stínu. Pokud by děti chtěly vyzkoušet další hřiště <b>(7.B)</b>, přibližně stejné velikosti, leží nedaleko, u křižovatky ulic Slovenské a Francouzské (tzv. Bezručovy sady). Dominantou je velký prvek s prolézacím tubusem, šplhadly, skluzavkou atd. Dále lze vyzkoušet točidlo pro čtyři či houpačky. Na povrchu leží kačírek a stromy poskytují částečný stín. U hřiště můžete zkusit posilovnu s kovovými cvičebními prvky. Nedaleko hřiště na Slovenské ulici si povšimněte velmi neobvyklého funkcionalistického kostela z 30. let 20. století (architekt Pavel Janák). Zaujme především kostelní věž.

Doporučujeme

(tentokrát pro dospělé): Máte-li rádi víno, navštivte sklípek a Viniční altán u vinohradu. Více informací: <a href='http://www.vinicni-altan.cz/800/uvod.asp' target='_blank'>www.vinicni-altan.cz</a>

Sociální zařízení

Voda ano, WC ano - areál hřiště v Havlíčkových sadech. Hřiště v Bezručových sadech nabízí pouze chemické WC, voda není. Veřejné WC najdete také ve spodní části Havlíčkových sadů.

Občerstvení

Pavilon Grébovka (kavárna a v případě hezkého počasí gril).

Doprava

Zastávka Jana Masaryka. Parkování v ulici U Havlíčkových sadů, Rybalkově ulici atd. bývají plná.