Brumlovka

Nedaleko metra Budějovická se rozkládá administrativně obchodní komplex Brumlovka, jehož součástí je také moderní dětské hřiště (88).

Popis

<p>Pokud nevíte, jak si architekti představují ideální kancelářskou a nákupní čtvrť 21. století, vydejte se na Brumlovku. Sklo, železo, beton, kousky uměle působící přírody, cizost, chlad. Přes den desetitisíce lidí, v noci liduprázdno. </p><p>Za budovou Společenského centra Církve adventistů sedmého dne se nachází v parku Brumlovka nové dětské hřiště (88) určené mladším dětem. Návštěvníky zaujme na první pohled mohutná prolézací multifunkční sestava, kterou tvoří 2 teepee s kovovými skluzavkami propojená lanovým mostem. Na vrcholku jednoho teepee uvidíte větrník. Součástí hřiště je rovněž velké točidlo-šibenice, houpačky (jedna typu hnízdo), dřevěné desky jako houpadla a opičí dráha. Zajímavou atrakci představuje dřevěná deska s otvory, do níž má hráč nakláněním umístit několik míčků.</p><p> Povrch hřiště je umělý. Od výše popsaného neoploceného hřiště je oddělena písková plocha pro nejmenší. Tu obklopuje nízký dřevěný plůtek. Děti tam najdou dřevěný domek, tabuli, špalky a 2 houpadla. Vždy nás nepříjemně překvapí, pokud architekt ani investor při výstavbě nebo rekonstrukci hřišť za milióny nebo desítky miliónů korun nemyslí na zastínění alespoň části atrakcí nebo na sociální zařízení či tekoucí vodu. A Brumlovka bohužel není výjimkou.. Návštěvu hřiště proto nelze doporučit za horkého počasí, kdy slunce rozpálí kovové skluzavky na vysokou teplotu. Vedle hřiště se rozkládá malý parčík a psí louka, které mezi studenou novodobou architekturou působí sice zašle, ale právě proto velmi osvěživě… V parčíku si povšimněte Knihobudky (projekt jenž funguje jako bezplatná knihovna). Více informací na: <a href='http://www.knihobudka.cz/projekt/'>http://www.knihobudka.cz/projekt/</a> </p>

Doporučujeme

U kancelářské budovy v ulici Václava Sedláčka děti zaujme vodní sestava-oblázky, mělká jezírka, rákosí a vodopád ze stěny kancelářské budovy. Na konci ulice pak uvidí vodotrysk.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

Komplex Brumlovka nabízí širokou škálu občerstvení-cukrárnu, kavárnu, pizzerii, regionální restaurace atd.

Doprava

Zastávka Brumlovka, případně stanice Brumlovka Za Betou. Parkovat lze na veřejných placených parkovištích na povrchu nebo v podzemí. Bezplatná parkovací místa jsou rezervovaná místním.