Kunratický les (východní část) - hřiště 73.A

Kunratický les se rozkládá mezi Kunraticemi, Roztyly a Krčí. Najdeme zde více lesních dětských hřišť. Dvě si představíme blíže.

Popis

První <b>(73.A)</b> se nachází v blízkosti tzv. Velkého altánu. Pojedete-li autobusem na stanici Petýrkova, na okraji lesa (u semaforu na ulici U Kunratického lesa), narazíte na modrou turistickou značku. Půjdete po kraji lesa (po levě straně bude les a po pravé sídliště) a zakrátko dorazíte k lesnímu hřišti. Na lesní půdě stojí několik dřevěných prvků - autíčka, houpačky, kladina a domek se skluzavkou. Hřiště je situováno u srubu Gizela, samozřejmě ve stínu lesa. Součástí areálu je také ohniště, udírna, venkovní posezení a louka s fotbalovými brankami. Budete-li pokračovat po modré, asi po 100 m přijdete k Velkému altánu, kde je rozcestník značených cest (modrá a zelená turistická značka). Vy se ale dáte po neznačené asfaltové cestě, směrem odkud jste přišli, tedy k sídlišti a k ulici U Kunratického lesa. Půjdete po trase naučné stezky. Zabloudit nemůžete, jedná se o jedinou neznačenou, byť úzkou asfaltku (slouží i jako cyklostezka). Cesta klesá, po levé straně (za stromy) uvidíte domy sídliště. Brzy narazíte na informační tabuli naučné stezky (č. 13 „Ekosystém lesa“). Přibližně po osmi stech metrech dojdete k rozcestníku značených cest „Kunratický les“ a vydáte se po zelené, směr Nový hrádek a U krále Václava IV. Po 200 metrech narazíte na druhé větší hřiště <b>(73.B)</b>. Plocha hřiště je oplocena. Na lesní půdě a trávě stojí asi tucet atrakcí- dřevěné teepee, domek se skluzavkou, kladina, autíčka, vlak, houpačka, krokodýl atd., vše pochopitelně ze dřeva. K hřišti také patří altán a ohniště. Je zde další informační tabule naučné stezky. Stromy poskytují částečný stín.

Doporučujeme

V případě, že jste přijeli autem, musíte se vrátit. Pokud ne, můžete pokračovat po zelené značce, údolím jednoho z malých přítoků Kunratického potoka. Cesta klesá, je pohodlná a asi po jednom kilometru dojdete k minizoo - viz. lokalita <b>74</b>.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

U srubu Gizela se poskytuje občerstvení, ale v době naší návštěvy (podzim 2013) bylo zavřeno a nenašli jsme žádnou ceduli s otvírací dobou. Jistotu občerstvení tak představuje zázemí stanice metra Chodov - Centrum Chodov.

Doprava

Zastávka Petýrkova. Parkovat je možné na sídlišti nebo parkovišti nákupního centra Chodov.