Modřany (Rodopská ulice)

Pokud vaše děti rády sportují nebo s nimi chcete procvičit dopravní značky a pravidla, doporučujeme návštěvu nového sportovního komplexu v Modřanech.

Popis

<p>Na podzim 2014 bylo v areálu ZŠ a gymnázia otevřeno moderní víceúčelové centrum (<b>83</b>), které je rozděleno na dvě části. První má ryze sportovní charakter. Nachází se zde běžecká a sprinterská dráha, doskočiště, plocha pro vrh koulí, dvě hřiště na malou kopanou či házenou (na jednom jsou také basketbalové koše) a jedno hřiště víceúčelové (opět s koši na basketbal). Na ploše, která je tvořena umělým povrchem navíc provozovatel rozmístil asi 10 moderních fitness strojů, které jsou ale určeny cvičencům starším 15. let. Sportovní areál doplňují tribuny, plocha leží mimo stín a je oplocena.</p><p>Druhou část areálu tvoří in-line dráha, dopravní hřiště a plocha pro pétanque a kuličky. Také tato část je oplocena a zatím bez stínu (jsou zde ale vysázeny desítky, zatím malých stromů).</p>

Doporučujeme

Máte-li rádi přírodu, hned za oplocením si můžete projít menší lesopark-údolí Lhoteckého potoka. V horní části si povšimněte tzv. suchého poldru, který má v případě povodní umožnit kontrolovaný rozliv potoka. A pokud by vašim dětem chybělo klasické dětské hřiště, na druhé straně údolí, cca 500 m daleko, najdete lokalitu č.<b>39</b>.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

Na sídlišti se nachází několik supermarketů, kompletní možnosti nabízí Sofijské náměstí, cca 1 km daleko.

Doprava

Tramvaje č. 3 a 17, autobus č. 165, zastávka U Libušského potoka. Parkovat lze na sídlišti, v blízkosti areálu.